Cyfrowa Wyspa

Blacksmith B3: Nowy skuter elektryczny kradnie show od E-Vespy i E-Schwalbe

by Mirosław Kutytowski
October 29,2021

Strona główna

Mobilność

Efektownie zaprojektowana hulajnoga elektryczna Blacksmith B3 pochodzi z Indii. W przeciwieństwie do Vespa Elettrica i E-Schwalbe, na autostradzie jeździ 120 km/h i oferuje zasięg do 120 kilometrów. Dzięki wymiennej baterii podróż może być kontynuowana w ciągu kilku minut. GPS uzupełniają inne ekscytujące czujniki.

Każdy, kto jest zainteresowany danymi technicznymi tego e-skutera, prawdopodobnie zakochał się już w przyciągającym wzrok projekcie. Model B3 indyjskiego producenta Blacksmith nie jest zwyczajny. Ponadto długie siedzenie i kierownica typu cruiser obiecują zrelaksowany, prawie bezgłośny ślizg, który w razie potrzeby może być również nieco szybki.

Bez kiepskiego E-nte, zasięg 120 kilometrów

Dzięki mocy ciągłej około 5 kW i w razie potrzeby mocy szczytowej do 14,5 kW, silnik elektryczny zapewnia wystarczającą moc, aby uniknąć przeszkód w ruchu drogowym. Prędkość maksymalna to 120 km/h, ale w zależności od wymogów prawnych w kraju sprzedaży może być regulowana elektronicznie do 60, 80 lub 100 km/h.

Hiszpański producent Silence sprowadza swoją e-hulajnogę S01 do Niemiec. Hulajnoga elektryczna oferuje duży zasięg ponad 100 kilometrów i może być ładowana praktycznie wszędzie tam, gdzie jest gniazdko. Nie musi uciekać przed porównaniem do E-Vespy – wręcz przeciwnie.

Jak podaje producent, bliżej nieokreślony akumulator umożliwia zasięg do 120 kilometrów. W Indiach planowane są (publiczne) stacje ładowania, na których użytkownicy będą mogli w ciągu kilku minut wymienić rozładowany akumulator na w pełni naładowany. Nie ma potrzeby ładowania. Jeśli podłączysz hulajnogę do gniazdka, pełne naładowanie zajmuje około czterech godzin.

Alarm, GPS i pas bezpieczeństwa

Kowal B3

Do 120 km / h szybko i ... (Źródło: Kowal) [Wyświetl na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 1/4

... wyposażony w zasięg 120 kilometrów, konkuruje Blacksmith B3. Cena .... (Źródło: Kowal) [Wyświetl na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 2/4

... a sprzedaż nie została jeszcze ustalona. (Źródło: Kowal) [Zobacz na jednej stronie | Pokaż jako historię] Rysunek 3/4

Hiszpański producent Silence ma alternatywę dostępną w Niemczech z modelem S01. (Źródło: Cisza) [Wyświetl na jednej stronie | Pokaż jako historię] Zdjęcie 4/4

Skuter elektryczny Blacksmith posiada wbudowany system alarmowy, GPS oraz czujniki ostrzegające o obiektach w martwym polu. Na siedzeniu pasażera znajduje się również pas bezpieczeństwa dla dzieci.

Cena i dostępność

Obecnie nie jest jasne, kiedy można kupić skuter elektryczny Blacksmith. Indyjski producent również nie podał jeszcze ceny. Dane techniczne można znaleźć na stronie producenta. Na następnej stronie przedstawiamy Silence S01, kolejną hulajnogę elektryczną z wymienną baterią, którą można kupić w Niemczech.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

  • Mirosław Kutytowski
  • October 29,2021

Leave a Reply