Cyfrowa Wyspa

Android 11 jest tutaj: Google zmienia to w twoich telefonach

by Mirosław Kutytowski
October 26,2021

Strona główna

Smartfon

Firma Google opublikowała pierwszą publiczną wersję testową Androida 11 i przedstawiła przegląd najważniejszych nowych funkcji. W szczególności gruntownie zmieniono obszary „Powiadomienia” i „Uprawnienia aplikacji”.

Google wypuściło pierwszą publiczną wersję beta Androida 11. W tym samym czasie firma ujawnia również w poście na blogu pierwsze nowe funkcje systemu operacyjnego telefonu komórkowego.

Czy Android 11 jest dostępny dla Twojego telefonu? Powiemy ci.

Po raz kolejny Google dokonuje przeglądu obszarów powiadomień i uprawnień. W przyszłości na pasku powiadomień pojawi się osobny obszar dla wiadomości przychodzących z komunikatorów, takich jak WhatsApp. Możliwe jest również nadawanie priorytetów niektórym czatom. Są one wyświetlane na stale włączonym wyświetlaczu - nawet jeśli włączyłeś tryb „Nie przeszkadzać”.

Balony czatu znane już z Facebook Messengera będą standardem w Androidzie 11. Możesz używać bąbelków zwanych bąbelkami, aby odpowiadać na przychodzące wiadomości bez konieczności opuszczania otwartej aplikacji.

Większa kontrola nad prawami dostępu dla aplikacji

Android 11 umożliwia również bardziej szczegółowe ograniczenie praw dostępu do poszczególnych aplikacji. Dzięki temu możesz przyznać aplikacjom jednorazowy dostęp do mikrofonu, aparatu lub swojej lokalizacji. Następnym razem, gdy aplikacja będzie potrzebować dostępu do tych czujników, będzie musiała ponownie poprosić o pozwolenie. Jeśli nie korzystasz z aplikacji przez dłuższy czas, Android 11 automatycznie zresetuje również wszystkie uprawnienia związane z tą aplikacją. Możesz wydać to ponownie przy następnym uruchomieniu aplikacji.

Ponadto możesz teraz szybciej przełączać się między różnymi urządzeniami podczas odtwarzania muzyki za pomocą elementów sterujących multimediami. Możesz również uzyskać dostęp do centrum sterowania inteligentnymi urządzeniami domowymi, naciskając przełącznik na telefonie komórkowym przez dłuższy czas. A Google zintegrowało również rejestrator ekranu z Androidem 11.

Oprócz tych innowacji odkryto dalsze ulepszenia w pierwszych testowych wersjach Androida 11 dla programistów. Podsumujemy je dla Ciebie w galerii. Pamiętaj, że nie ma pewności, czy wszystkie te funkcje znajdą się w ostatecznej wersji Androida 11. Nawiasem mówiąc, gotowego Androida 11 nie można się spodziewać przed końcem sierpnia.

W ten sposób bierzesz udział w becie

Czy chcesz wypróbować wersję próbną Androida 11? Możesz to teraz zrobić na wszystkich smartfonach Pixel od Google Pixel 2. Jak to zrobić, powiemy Ci, jak to zrobić w naszym poradniku „Android: tak bierzesz udział w wersji beta”. W ciągu najbliższych kilku tygodni Google planuje aktywować więcej telefonów do wersji beta.

Wersja beta Androida 12 otwiera się w ramach Google I / O. Pokażemy Ci, jak zarejestrować się w programie beta i na jakich urządzeniach jest on dostępny.

Kilka dni temu podaliśmy Wam prognozę, które telefony nadal będą mogły brać udział w becie Androida 11. Nasz przegląd „Android 11: te telefony otrzymają aktualizację” poinformuje Cię, czy Twój telefon komórkowy kwalifikuje się nawet do aktualizacji do następnego systemu operacyjnego Google.

»Wskazówka: Najlepsi dostawcy VPN dla większego bezpieczeństwa i ochrony danych

Nie przegap niczego dzięki biuletynowi NETZWELT

W każdy piątek: Najbardziej pouczające i zabawne podsumowanie ze świata technologii!

... jeszcze więcej NETWORLD dla Twojej skrzynki pocztowej

Przeczytaj wcześniej naszą politykę prywatności. Szczegółowe informacje i inne opcje subskrypcji NETZWELT można znaleźć na powiązanej stronie.

  • Mirosław Kutytowski
  • October 26,2021

Leave a Reply