Cyfrowa Wyspa

Apple uszlachetnia akcesoria Aqara HomeKit

by Mirosław Kutytowski
August 18,2022

Czujniki Aqara HomeKit istnieją już od dłuższego czasu. Teraz Apple uszlachetnia sensory Aqara i oferuje je w sklepie internetowym.

Aqara produkuje różne czujniki z obsługą HomeKit. Istnieją małe czujniki Aqara do drzwi i okien, temperatury, wibracji i wilgotności. Do tej pory wielu z radością zamówiło je w chińskiej alternatywie Amazon, ponieważ są tanie i dostępne. Czujniki są dostępne w Chinach za około 10 euro każdy, najtańszy hub za około 30 euro.

Zasadniczo potrzebujesz własnego koncentratora, aby zintegrować urządzenia Aqara z HomeKit. Może nie najbardziej elegancka realizacja, ale z pewnością niedrogie i niezawodne rozwiązanie w przeciwieństwie do znanych marek premium.

Aqara w Apple

Teraz Apple umieszcza czujniki, najnowszy koncentrator M2 i kamerę monitorującą w swoim sklepie internetowym. Czujniki za niecałe 30 euro za sztukę, piasta za prawie 70 euro, a kamera w piaście za 80 euro. Aqara w Apple ma swoją cenę.

Jeśli użytkownicy Eve i innych produktów premium słyszeli obraźliwe komentarze na temat mało znanej alternatywy Aqara, wkrótce może się to zmienić. Nie dość, że z Aqary można teraz korzystać za pośrednictwem europejskich serwerów, pomoże też oferta Apple. Kogo Apple uszlachetnia poprzez dostępność, postrzegany jest jako premium.

Niezależnie od tego, czy zapłacisz dopłatę w sklepie internetowym, czy zamówisz bezpośrednio w Chinach, urządzenia są warte więcej niż tylko spojrzenie.

Źródło obrazu Apple

  • Mirosław Kutytowski
  • August 18,2022

Leave a Reply