Cyfrowa Wyspa

Apple szuka ekspertów od tworzyw sztucznych

by Mirosław Kutytowski
June 05,2022

W ogłoszeniu o pracę Apple szuka inżyniera projektanta, który wprowadzi do firmy nowe metody przetwarzania tworzyw sztucznych, z których Apple jeszcze nie korzystał. Ekspert od tworzyw sztucznych, którego szukamy, ma monitorować i rozwijać nowe procesy u azjatyckich dostawców. Rozsądnie jest założyć, że ten nowy ekspert od plastiku będzie zajmował się głównie tanim iPhone'em z plastikową ramką, który jest gorąco sprzedawany w młynie plotek.

Poszukujemy inżyniera projektu dla Apple Santa Clara do wcześniej „nietradycyjnych” form Apple do przetwórstwa tworzyw sztucznych, takich jak tzw. termoformowanie, spienianie i formowanie z rozdmuchem oraz ich zastosowanie w produktach Apple. Jako ekspert od tworzyw sztucznych mógłby być odpowiedzialny za nowy proces, który umożliwia powstanie „taniego iPhone'a”. Od lat pojawiają się plotki o niedrogim modelu iPhone'a z plastikową ramką zamiast poprzedniej konstrukcji z metalową obudową. Dzięki nowym technologiom tworzyw sztucznych, takim jak formowanie z rozdmuchiwaniem, które jest również wykorzystywane do produkcji butelek, Apple może stworzyć ramę unibody, a tym samym obniżyć koszty produkcji. Można sobie wyobrazić zastosowanie dla wszelkiego rodzaju produktów Apple, oczywiście także dla lżejszego iPada lub iPada mini.

(Zdjęcie: Jabłko)

(Zdjęcie: Zrzut ekranu / Apple)

Specjalista, którego szukasz, z pewnością nie zostanie zatrudniony wyłącznie do celów badawczych. Zgodnie z ogłoszeniem powinien być gotowy do podróży do Azji i tamtejszych dostawców, aby monitorować wprowadzanie nowych metod.

Więcej na te tematy:

jabłko

iPada

iPhone

głos_13

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Apple szuka ekspertów od tworzyw sztucznych”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

No cóż, jeśli teraz szukają, to tani iPhone nic nie zrobi przez następne 5 lat. Najpierw należy znaleźć i przetestować procedury, podobnie jak procesy produkcyjne. To trochę potrwa...

Mają doświadczenie z plastikowym iPhonem, ale nie najlepsze. Mam nadzieję, że plastik już się nie rozerwie.

Jako ekspert wystarczyłaby firma chemiczna

Cóż, Apple szukał eksperta od włókna węglowego około 15 miesięcy temu. Wtedy powiedziano, że następny iPhone będzie miał obudowę z włókna węglowego ..........

Czekam na Gruszkę, która potem mówi: „Dobrze, że Apple w końcu zdał sobie sprawę, że plastik jest lepszy”.

  • Mirosław Kutytowski
  • June 05,2022

Leave a Reply