Cyfrowa Wyspa

Apple stawia na producentów akcesoriów: każdy, kto robi sprawy na podstawie plotek, zostanie wyrzucony ze sklepów Apple

by Mirosław Kutytowski
May 22,2022

Sprawy w szczególności ujawniają wiele na temat urządzeń takich jak iPhone czy iPad – i właśnie z tym Apple ma duży problem, ponieważ te ujawniające sprawy podważają politykę poufności firmy z Cupertino. Aby zapobiec temu problemowi w przyszłości, Apple nakłania producentów akcesoriów do zawarcia umowy, której naruszenie spowoduje wyrzucenie ich produktów z Apple Store. Może to skutkować dużymi stratami finansowymi dla producenta.

Apple chce w przyszłości jeszcze mocniej dokręcać śrubę tajemnicy, wymuszając (wiodących) producentów akcesoriów, takich jak rękawy, kontrakty, które z kolei zabraniają im wyszukiwania informacji o nadchodzących produktach Apple lub produkowania akcesoriów w oparciu o wyciekające informacje lub plotki. Jest to zgłaszane przez 9to5mac.com, powołując się na źródła, których to dotyczy. Innymi słowy: bezpośrednio od producentów akcesoriów.

Apple prawdopodobnie reaguje na niezliczone przypadki, które krążyły w Internecie, a nawet w sprzedaży detalicznej w okresie poprzedzającym wydanie iPhone'a 6, i które pozwoliły na wyciągnięcie szeregu wniosków na temat smartfona - przede wszystkim na temat kształtu, czyli tego, co iPhone będzie wyglądał.

Podobne doświadczenia mieliśmy z manekinem z Chin, który idealnie pasował do etui prezentowanego na tegorocznych targach IFA. Tak więc wiedzieliśmy już, jak będzie wyglądał iPhone 6 przed 9 września.

W tym miejscu znajdziesz zewnętrzne treści z YouTube, które uzupełniają artykuł. Możesz go wyświetlić i ponownie ukryć jednym kliknięciem.

Wyrażam zgodę na wyświetlanie mi treści zewnętrznych. Pozwala to na przekazywanie danych osobowych stronom trzecim. Przeczytaj więcej o naszej polityce prywatności.

Trzymanie producentów na dystans opóźnia jednak produkcję akcesoriów, ponieważ mogą one wejść do produkcji tylko wtedy, gdy produkty Apple są gotowe lub tak dobre, jak gotowe. Oprócz producentów może to również denerwować klientów, ponieważ muszą dłużej czekać na etui i inne akcesoria. To z kolei ma negatywny wpływ na przychody producentów.

Czytanie wskazówka

Dobrze chroniony? Etui na iPhone 6 Plus w teście

Etui na smartfony? Niektórzy je lubią, inni ich nienawidzą. Ale niezależnie od tego większość z nich robi bardzo dobrze jedną rzecz: ich iPhone przed ... więcej

Według jednego z deweloperów zakaz posuwa się tak daleko, że nie można już czytać stron internetowych ani artykułów prasowych, które piszą o nadchodzących produktach Apple. Ci, którzy sprzeciwią się temu zakazowi, zabronią Apple w przyszłości sprzedawać swoje produkty w sklepach Apple. Według źródeł dostępnych dla 9to5mac.com, Apple usunęło już ze sklepów od 60 do 70 procent akcesoriów innych firm i zastąpiło je produktami własnymi.

Więcej na te tematy:

jabłko

iPhone

Pochwy

ekwipunek

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Apple stawia na producentów akcesoriów: każdy, kto robi sprawy na podstawie plotek, zostanie wyrzucony ze sklepów Apple Store”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Jak dokręcasz śrubę?

  • Mirosław Kutytowski
  • May 22,2022

Leave a Reply