Cyfrowa Wyspa

Niedrogi, pełnoklatkowy bezlusterkowy przegląd Canon EOS R6

by Mirosław Kutytowski
August 15,2021

Canon EOS R6 to potężny, pełnoklatkowy mikrokamera. Obejmuje szereg zaawansowanych technologii. W tym nowy czujnik i procesor obrazu, zaawansowany system ustawiania ostrości. Istnieją również doskonałe właściwości przeciwwstrząsowe ciała.

Canon wprowadził system EOS R dwa lata temu. Pełnoklatkowe bezlusterkowce reprezentowane przez EOS R i EOS RP. Ze względu na kompaktową obudowę i wysoką jakość wykonania. Są kochane przez wielu fotografów. W połączeniu z coraz liczniejszą grupą obiektywów RF. Profesjonalni użytkownicy również zaczęli wybierać system EOS R. Na tej samej scenie zaprezentowano nowe aparaty bezlusterkowe EOS R5 i EOS R6. To rzadkość w historii premier produktów firmy Canon.

Przyciski na górze i z tyłu kadłuba zasadniczo odpowiadają klasycznemu układowi EOS R. Został on jednak zoptymalizowany pod względem obsługi. Starzy użytkownicy lub użytkownicy zaznajomieni z aparatami firmy Canon mogą szybko rozpocząć pracę. I jest łatwiejszy w użyciu.

Matryca Canon EOS R6 jest nadal wyposażona w kurtynę. Może to lepiej chronić CMOS przed kurzem. Podobnie jak EOS R5, ekran LCD z tyłu aparatu EOS R6 ma wyjątkową pozycję otwarcia. Znajduje się w prawym dolnym rogu. Jest to bardziej zgodne z naturalnymi ruchami człowieka.

EOS R6 wykorzystuje nowy akumulator litowo-jonowy LP-E6NH. Jego pojemność wynosi 2130 mAh, co może zapewnić lepszą żywotność baterii. I jest kompatybilny z ładowarką LC-E6E. W sytuacji fotografowania z wyświetlaczem w czasie rzeczywistym, EOS R6 ma około 360 żywotności baterii. Czas nagrywania filmów Full HD może wynosić do 2 godzin i 40 minut.

Jeśli spojrzysz na czujnik. EOS R6 wykorzystuje matrycę CMOS z około 20,1 miliona efektywnych pikseli. Został opracowany na podstawie aparatu EOS-1D X Mark Ⅲ. Wydajność redukcji hałasu została dodatkowo poprawiona. Wysoka wydajność jest lepsza. Podczas robienia zdjęć standardowy zakres ISO wynosi aż 102400. Można go rozszerzyć do 204800.

Jest wyposażony w wysokowydajny cyfrowy procesor obrazu DIGIC X. Może to zwiększyć szybkość odczytu i transmisji danych. Może też poprawić techniczne możliwości autofokusa. Spełnij wymagania dotyczące szybkich zdjęć seryjnych i nagrywania wideo 4K w ultrawysokiej rozdzielczości. Zwłaszcza dla dużego kontrastu między jasnym a ciemnym. A ostrzenie krawędzi jest łatwe do uzyskania białych krawędzi. Cyfrowy procesor obrazu DIGIC X może przetwarzać ostrość. Z kolei poprawia się dopracowanie szczegółów obrazu.

Skorzystaj z potężnej wydajności przetwarzania cyfrowego procesora obrazu DIGIC X. Korzystając z aparatu EOS R6, użytkownicy mogą również nagrywać obrazy w formacie HEIF z 10-bitową głębią kolorów. To to samo co EOS R5. Uzyskaj szerszą gamę kolorów i większą przestrzeń postprodukcyjną.

W kooperatywnym trybie przeciwwstrząsowym. Może generować dokładniejsze dane kompensacji drgań obrazu dla korpusu i obiektywu. Umożliwia użytkownikom robienie wyraźnych, wysokiej jakości zdjęć podczas fotografowania z niską szybkością migawki w ręku. Nawet z super teleobiektywem. Może być również trzymany w ręku, aby ukończyć strzelanie. Korpus ma również kultowy, wielokierunkowy ekran z klapką firmy Canon. Potrafi wykonać odwracanie pod wieloma kątami. I obsługuje w pełni funkcjonalną obsługę dotykową. Do nagrywania wideo lub fotografowania pod małym kątem. Wrażenia z flip-screen są bardzo dobre.

To doskonały i zrównoważony model. Czy pomaga większości profesjonalnych fotografów w tworzeniu prac. Pomaga także wielu entuzjastom fotografii i twórcom wideo. Pomóż im utrwalić piękne i cudowne chwile. Ten model można łatwo zaspokoić.

  • Mirosław Kutytowski
  • August 15,2021

Leave a Reply