Cyfrowa Wyspa

Co powiesz na Canon RF50mm F1.8? Czy warto kupować?

by Mirosław Kutytowski
August 06,2021

Firma Canon wprowadziła standardowy obiektyw stałoogniskowy o dużej aperturze, dostosowany do systemu EOS R. RF50mm F1.8 STM. Wielu użytkowników zastanawia się nad zakupem. Dziś przyjrzyjmy się Canonowi RF50mm F1.8.

Jako obiektyw o stałej ogniskowej z dużą przysłoną. Canon RF50mm F1.8 jest doskonały pod względem jakości obrazu i wydajności obrazu. Może zrealizować wirtualny efekt podkreślenia głównego korpusu. Jego ogniskowa 50 mm jest zbliżona do kąta widzenia ludzkiego oka. Jest lekki i przenośny. Dla początkujących, którzy lubią fotografować.

Canon RF50mm F1.8 to dobry wybór.

Canon RF50mm F1.8 waży 160g. Jest lekki i łatwy do przenoszenia. Jego długość obiektywu wynosi 40,5 mm. Jest lekki dzięki miniaturowej lustrzance serii R. Wielu miłośników fotografii nazywa to herbatnikową głową. Bo jest tak mały jak biszkopt. W stylu, jak wiele aparatów, matowa obudowa i metalowy pierścień kontrolny. Wygląda dyskretnie i stabilnie.

Najmniejsza odległość ogniskowania obiektywu aparatu została skrócona do 0,3 metra. Te dane w połączeniu z maksymalnym powiększeniem 0,25 razy obiektywu. Może skrócić odległość strzelania. Tak, aby uzyskać efekt makrofotografii.

Konstrukcja optyczna obiektywu jest zgodna ze strukturą Gaussa obiektywu EF 50mm f/1. 8 STM. Dodaj 7 ostrzy membrany noża zapobiegającego wstawianiu. Umożliwia to aparatowi pełniejsze odtworzenie efektu obrazu podczas fotografowania portretów i innych obiektów. Podczas fotografowania niektórych źródeł światła punktowego w nocy. Może tworzyć piękne okrągłe plamy świetlne. W środowisku o niewystarczającej ilości światła duża przysłona aparatu F1.8 może zapewnić wystarczającą ekspozycję. Aparat posiada funkcję anti-shake. Nowicjusz może robić wyraźne zdjęcia.

Warto wspomnieć, że. Wykorzystuje kompaktową konstrukcję obiektywu składającą się z 5 grup i 6 sztuk. Pierwsza soczewka przyjmuje kształt wklęsły. Pozwala to uniknąć odcisków palców i plam na obiektywie podczas fotografowania. Możesz dobrze dbać o obiektyw. Zapobiegaj przypadkowym zadrapaniom. Soczewka asferyczna soczewki jest przeznaczona do kontrolowania padającego światła. Może to zrekompensować różne aberracje. Popraw jakość obrazu obiektywu, aby obraz był wyraźniejszy. Canon RF50mm F1.8 ma dobre właściwości antydyspersyjne. Podczas fotografowania niektórych metalowych obiektów nie było problemów typu „fioletowe światło”.

Ogólnie rzecz biorąc, Canon RF50mm F1.8 ma dobrą wydajność. Aparat jest lekki, mały i wygodny w prowadzeniu. Jego konfiguracja jest odpowiednia do fotografowania portretów, zwierząt domowych, jedzenia itp. Dla początkujących fotografów i profesjonalnych fotografów. Canon RF50mm F1.8 to aparat, który warto kupić.

  • Mirosław Kutytowski
  • August 06,2021

Leave a Reply