Cyfrowa Wyspa

Apple uruchamia program aktualizacji uszkodzonych iPhone'ów

by Mirosław Kutytowski
August 02,2022

Apple uruchomi kilka nowych programów w swoich sklepach Apple w nadchodzących dniach i tygodniach, a nawet nawiązało nowe partnerstwo z popularnym producentem akcesoriów.

Wkrótce rozpocznie się program wymiany, w ramach którego za dopłatą można wymienić wadliwy iPhone na nowy. Do tego pracownicy Apple Store niedługo będą też zakładać folie ochronne na iPhone’a – oczywiście za dodatkową opłatą.

Od kilku lat zasady Apple dotyczące wymiany urządzeń nie uległy zmianie. W ramach programu recyklingu akceptowane są tylko iPhone'y z nienaruszonym sprzętem. Jeśli kontrole zostały spełnione, wartość rezydualna starego urządzenia mogłaby zostać zaliczona na zakup nowego iPhone'a. Teraz Apple wprowadziło małe zmiany, które mają duży wpływ.

Zgodnie z zapowiedziami, iPhone'y z uszkodzonymi wyświetlaczami, uszkodzonymi aparatami i uszkodzonymi przyciskami będą wkrótce akceptowane jako urządzenia do wymiany. Jest jednak mały haczyk. Na nowe urządzenia można wymienić tylko modele iPhone 5s i iPhone 6/6 Plus. Celem jest zachęcenie klientów do wyboru aktualnego modelu, a nie prośby o kosztowną naprawę. W szczególności naprawy wyświetlaczy są bardzo drogie.

Zamiast więc zlecać naprawę urządzenia w Apple Store, lepszym wyborem może być przejście na nowszy model. Z nowego programu korzysta nie tylko Apple, bo sprzedaje więcej urządzeń, ale także klient, który może zaoszczędzić trochę pieniędzy przy zmianie, a potem mieć nowego iPhone'a z gwarancją.

Według źródeł nowy program wymiany wyceni każde urządzenie w następujący sposób: 50 USD za iPhone'a 5s, 200 USD za iPhone'a 6 i 250 USD za iPhone'a 6 Plus. To, jak potem przekonwertować, zależy wyłącznie od Apple, chociaż w przeciwieństwie do wyższych cen produktów w tym kraju, „powrót” do konwersji jeden na jednego nie byłby dla nas zaskoczeniem.

Więcej na te tematy:

iPhone

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł "Apple uruchamia program aktualizacji dla uszkodzonych iPhone'ów". Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Niedorzeczny!

Wygrywają tu obie strony: sprzedawca i producent. 200 dolarów za iPhone'a 6?!?!?? Dostajesz więcej WSZĘDZIE, nawet jeśli jest uszkodzony. Wymiana wyświetlacza z serii 6 kosztuje 130 euro - W samym sklepie z jabłkami! Coś zupełnie innego jest atrakcyjne !!!!

Nikt nie jest do tego zmuszany. Ci, którzy potrafią liczyć, niech zostaną. Będzie wystarczająco głupich ludzi, żeby to zrobić. Dla Apple na pewno będzie warto.

Szkoda, że ​​nie mogę wymienić mojego wadliwego iPhone'a 4s!

  • Mirosław Kutytowski
  • August 02,2022

Leave a Reply