Cyfrowa Wyspa

Apple udziela wskazówek dotyczących baterii: jak przedłużyć żywotność baterii

by Mirosław Kutytowski
July 13,2022

Stan baterii był szczegółowo śledzony od początku zeszłego roku. Oprócz czasu użytkowania aplikacji obejmuje to również zużycie zintegrowanej baterii. Inne menu pokazuje również ogólny stan baterii. W tym celu Apple pokazuje maksymalną pojemność, która jest nieznacznie zmniejszana z każdym cyklem ładowania. Apple podaje kilka wskazówek dotyczących kondycji baterii.

Od jakiegoś czasu Apple prowadzi specjalną stronę poświęconą baterii. Tam Apple opisuje między innymi powody, dla których firma korzysta z baterii litowo-jonowych i daje wskazówki, jak można przedłużyć żywotność baterii. Często wystarczy wziąć sobie do serca cztery rady firmy, aby jak najdłużej cieszyć się urządzeniami.

Zawsze na bieżąco

Po tym, jak Apple znalazło się pod ostrzałem za ograniczanie wydajności starszych modeli iPhone'a, firma wprowadziła znaczące ulepszenia w systemie iOS 12. Nowy system operacyjny został właśnie mocno zoptymalizowany pod kątem starszych urządzeń, dzięki czemu aktualizacja zapewniła wzrost wydajności i dłuższą żywotność baterii. Dlatego Apple zaleca, aby zawsze używać najnowszego oprogramowania na wszystkich urządzeniach.

Zwróć uwagę na temperatury otoczenia

W przypadku urządzeń z systemem iOS oraz MacBooków i Apple Watch należy unikać, aby podczas ładowania temperatura otoczenia przekraczała 35°C. Może to spowodować przedwczesne przerwanie procesu ładowania, a także uszkodzenie akumulatora. Z drugiej strony niskie temperatury nie są aż tak szkodliwe, ale mogą tymczasowo skrócić żywotność baterii.

Przechowuj bez kieszeni i rękawów

Podczas ładowania urządzenia mogą szybko osiągnąć wyższą temperaturę. Efekt ten wzmacniają rękawy lub torby. Dlatego Apple zaleca usunięcie ich przed ładowaniem, aby zapobiec nadmiernemu nagrzewaniu.

Podczas przechowywania: Zawsze zwracaj uwagę na ładunek

Jeśli nie zamierzasz używać MacBooka lub iPoda touch przez dłuższy czas, Apple zaleca przechowywanie urządzeń na około 50 procent ich pojemności. „Jeśli urządzenie jest przechowywane z całkowicie rozładowaną baterią, stan rozładowania może spaść do tego stopnia, że ​​bateria nie może już przyjąć ładunku. I odwrotnie, przechowywanie z całkowicie naładowaną baterią przez dłuższy czas może prowadzić do częściowej utraty pojemności baterii, a tym samym do skrócenia żywotności baterii.”

Ponadto urządzenie należy całkowicie wyłączyć i przechowywać w chłodnym (poniżej 32°C) i suchym miejscu. Ponadto należy regularnie sprawdzać stopień rozładowania urządzenia. Według Apple urządzenie powinno być ładowane do 50 procent co sześć miesięcy, aby zapobiec uszkodzeniom. Aby o tym nie zapomnieć, możesz zrobić notatkę w kalendarzu.

Więcej na te tematy:

iPhone

iPada

iPod

MacBook

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Apple dostarcza wskazówek dotyczących baterii: jak przedłużyć żywotność baterii”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

  • Mirosław Kutytowski
  • July 13,2022

Leave a Reply