Cyfrowa Wyspa

Apple TV 4: iPhone staje się kontrolerem do gier

by Mirosław Kutytowski
July 07,2022

Wraz z aktualizacją systemu operacyjnego do iOS 10, Apple planuje zmienić iPhone'a w pełny pilot do Apple TV 4. Nowa wersja beta systemu iOS 10 zawiera teraz aplikację zdalną tvOS, dzięki której iPhone nadaje się jako kontroler gier dla Apple TV 4. Funkcjonalność jest bardzo podobna do tradycyjnych kontrolerów konsolowych. Nie jest jednak jasne, na ile przyciski dotykowe nadają się do tego zadania.

Na World Wide Developers Conference 2016 firma Apple ogłosiła poważną aktualizację systemu operacyjnego tvOS. W tym samym czasie iPhone powinien również stać się klonem „Siri Remote”. Ale to nie wszystko. Ponieważ jak pokazuje nowa wersja beta iOS 10, którą Apple wypuścił wczoraj, we wtorek, aplikacja zdalna na iPhone’a będzie również miała tryb kontrolera gier. Użytkownicy nie muszą wtedy kupować dodatkowego kontrolera gier, ale mogą używać iPhone'a jako kontrolera gier dla Apple TV 4.

Czytanie wskazówka

Zdalne sterowanie komputerem Mac za pomocą Siri Remote

Pilot Siri Remote działa nie tylko z Apple TV 4. Użytkownicy mogą również sparować pilota z komputerem Mac, a następnie ... więcej

Jeśli beta-testerzy „iOS 10” wywołają aplikację zdalną dla tvOS na swoim iPhonie, zobaczą symbol kontrolera gier na górze przeglądu nawigacji w aplikacji. Jak tylko uruchomisz tryb kontrolera, aplikacja przełączy się w tryb poziomy. Apple wyobraża sobie więc, że użytkownicy zawsze będą kontrolować gry dwiema rękami, a nie jedną. Touchpad znajduje się po lewej stronie wyświetlacza i zajmuje nieco ponad połowę ekranu. Po prawej stronie znajdują się przyciski do wykonywania akcji w grze. Apple skopiowało ten podział z tradycyjnych kontrolerów gier, w których ważne przyciski akcji znajdują się zawsze po prawej stronie, podczas gdy lewa ręka kontroluje postać.

Jak dobrze iPhone będzie działał jako kontroler gier dla Apple TV 4?

Wszystkie przyciski, w tym przycisk Siri, nie są wyświetlane w trybie kontrolera i dlatego nie można ich przypadkowo nacisnąć. Pojawia się jednak pytanie, jak dobrze działają przyciski dotykowe na kontrolerze gier. Ponieważ po prostu nie ma fizycznej informacji zwrotnej, czy dotykasz właściwego przycisku.

Więcej na te tematy:

TVOS

Apple TV 4

iOS 10

Kontroler gry

iPhone

Zdalna aplikacja

Pilot Siri

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł „Apple TV 4: iPhone staje się kontrolerem gier”. Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Zainstalowałem iOS beta 2 oraz aplikację Apple "remote". Jednak nie widzę żadnych nowych opcji!? czy to działa tylko wtedy, gdy tvOS jest również aktualny?

  • Mirosław Kutytowski
  • July 07,2022

Leave a Reply