Cyfrowa Wyspa

Apple TV 3: „Konfiguracja dotykowa” umożliwia początkową konfigurację za pomocą iPhone'a, iPada i iPoda touch

by Mirosław Kutytowski
July 01,2022

Apple TV trzeciej serii może teraz przejąć dane dostępowe do lokalnej sieci radiowej i iTunes Store z pobliskiego urządzenia iOS 7 przez Bluetooth. Po raz pierwszy Apple używa technologii „iBeacon” dla tej nowej funkcji, która jest sprzedawana jako odpowiedź Cupertino na NFC.

Niedawno opublikowany dokument pomocy technicznej firmy Apple opisuje, jak łatwo użytkownik może przenieść dane dostępowe już skonfigurowanego urządzenia z systemem iOS 7 z iPhone'a 4s na nowy Apple TV trzeciej generacji z oprogramowaniem 6.0. Oznacza to, że nie ma potrzeby polowania na litery małym białym pilotem Apple.

(Zdjęcie: Jabłko)

(Zdjęcie: Elektronista)

Apple wyjaśnia, że ​​oba urządzenia powinny się ze sobą stykać, aby przesyłać dane, co oczywiście zapewnia najlepsze możliwe połączenie bezprzewodowe. IPhone lub iPad z włączonym Bluetooth, umieszczony obok Apple TV, sprawdza się równie dobrze podczas testów. Identyfikator Apple ID jest wymagany na urządzeniu z systemem iOS i, w razie potrzeby, można go zapisać wraz z hasłem na Apple TV.

(Zdjęcie: Jabłko)

(Zdjęcie: Elektronista)

Electronista widzi znacznie więcej niż tylko okazjonalną łatwość użytkowania w nowej „Automatycznej konfiguracji” Apple TV 6.0. Jedną z dotychczas mniej zauważonych cech nowego iOS 7 są oparte na technologii Bluetooth 4.0 „iBeacons”, które wykorzystują energooszczędne, lokalne pola radiowe i mogą wkrótce być również wykorzystywane w Passbookach, systemach płatności i wycieczkach z przewodnikiem. wystawy.

Więcej na te tematy:

Telewizor apple

iBeacon

iOS 7

iPada

iPhone

iPoda touch

głos_13

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł "Apple TV 3:" Konfiguracja dotykowa "umożliwia wstępną konfigurację za pomocą iPhone'a, iPada i iPoda touch". Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Dla Apple TV? Oprócz iTouch dla iPhone'a 5s, kolejna funkcja, której świat nie potrzebuje. Lub jak często konfigurujesz Apple TV? Trzy razy w tygodniu? Tak, wtedy miałoby to oczywiście sens, ale raz na początku ustawiłem aTV2 i od tego czasu działa. Dlaczego więc potrzebuję „iBeacons” do „automatycznej konfiguracji”, jeśli konfiguruję aTV3 co kilka lat (np. kiedy się przeprowadzam).

  • Mirosław Kutytowski
  • July 01,2022

Leave a Reply