Cyfrowa Wyspa

Apple testuje produkcję iPhone’a 6s Plus w Indiach, chce zaoszczędzić na kosztach

by Mirosław Kutytowski
June 25,2022

Testowa produkcja iPhone'a 6s Plus w Indiach. Apple chce zaoszczędzić na kosztach. W tym celu w Indiach testowana jest produkcja iPhone'a 6s Plus. Chociaż urządzenie ma już trzy lata, produkcja w Bangalore może również doprowadzić do obniżenia ceny sprzedaży i sprawić, że urządzenie będzie interesujące na rynku indyjskim.

W Indiach, w lokalizacji Bangalore, dostawca Apple ma moce produkcyjne. Na przykład iPhone SE jest produkowany na miejscu.

Wistron testuje produkcję iPhone'a 6s Plus w Indiach

Dwóch wysokich rangą przedstawicieli branży potwierdziło indyjskiemu magazynowi „The Economic Times”, że Wistron testuje obecnie produkcję trzyletniego iPhone’a 6s Plus w Bangalore. Produkcja seryjna powinna wtedy rozpocząć się na miejscu w ciągu kilku tygodni. Obecnie istnieje pięć zakładów produkcyjnych dla dostawców Apple w Indiach. W 2017 roku był to tylko jeden.

Dlaczego Apple chce wyprodukować trzyletniego smartfona w jeszcze jednej lokalizacji w 2018 roku? Firma z Cupertino ma nadzieję, że przeniesienie przyniesie oszczędności w kosztach produkcji. Może to spowodować niższą cenę sprzedaży urządzenia w Indiach. Ponieważ Apple chciałby zdobyć przyczółek na rynku.

Apple może zaoszczędzić cła importowe

Niższe płace i koszty produkcji w szczegółach mogą doprowadzić do obniżenia kosztów o 5–7 procent. Ale produkując urządzenie w Indiach, Apple mógłby uniknąć nieprzyjemnych taryf importowych, a następnie zaoferować iPhone'a 6s Plus taniej w Indiach.

Apple od dawna sprzedaje smartfony na rynkach wschodzących, mimo że nie są już dostępne na innych rynkach. Na przykład Apple z powodzeniem sprzedał iPhone'a 6 w Indiach w 2017 roku. Urządzenie odpowiadało za około jedną trzecią całej sprzedaży iPhone'a.

Więcej na te tematy:

iPhone

iPhone 6s Plus

Indie

Wistron

jabłko

Dyskutować z!

Tutaj możesz skomentować artykuł "Apple testuje produkcję iPhone'a 6s Plus w Indiach, chce zaoszczędzić na kosztach". Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.

Nie od dziś wiadomo, że Apple musi oszczędzać, inaczej grozi bankructwo. Na szczęście w Indiach można jeszcze ujarzmić kilku biednych ludzi, wybaczcie mi: tworzyć miejsca pracy… tak to powinno znaczyć. Kolba na pewno podskoczy z radości.

To dobrze, że u nas w Niemczech kupujesz tylko sprawiedliwy handel, a nie kawę w supermarkecie czy koszulkę w domu towarowym. Ponieważ jesteś dobrym człowiekiem i nie popierasz wyzysku ludzi.

  • Mirosław Kutytowski
  • June 25,2022

Leave a Reply